Contact Now
blogDetail

15 Eylül 2021 Bims Makinası, Nedir ve Çeşitleri

Volkanik bir kayaç olarak bilinen ponza taşının üretiminde kullanılan makina bims makinası ismiyle bilinir. Yaygın olarak farklı alanlarda kullanım imkanı bulunan bu taş üretimi konusunda, amaca bağlı olarak pek çok değişkenlik üzerinden ele alınır. Hafif ve elverişli bir bims taşı tasarımı elde edebilmek için özel üretim imkanı sağlayan Bims makinası, briket makinesinde olduğu şekilde otomasyon niteliği üzerine çalışma anlayışına sahiptir. Özellikle farklı ölçü ve boyutlarda tasarım imkanı sağlayan makine, endüstriyel alanındaki en önemli sistemler arasında yer alır.

Bims Makinası nasıl çalışır ?

Kaliteli malzeme yapısıyla üretimi gerçekleştirilen bims makinası, değişkenlere göre uzun ömürlü bir kullanım imkanı vermelidir. Peki bu değişkenlikler nedir? Bims taşı işlemesi yapılırken kullanılan ham madde üzerinden makine bazı aşındırma etkilerine maruz kalabilmektedir. Bu aşınmaya karşı direnç gösterecek bir yapı elde edilebilmesi için kaliteli malzeme kullanılmalı, etkin projelendirme ile ele alınmalı ve değiştirilebilir kalıp ile mikserlere sahip olmalıdır. Böylece uzun ömürlü bir tasarım elde edilirken herhangi bir hata payı olmadan güvenli üretim imkanı sağlanır.

Bims üretimi Mikserde hazırlanan agreganın makinaya aktarılmasıyla başlar. Makina üzerinde hangi ölçüde kalıp bağlı ise o ölçüde bims üretir.Makinada bims harcı vibrasyon ile sıkıştırılır.

Bims Makinası Çeşitleri

Bims makinaları kendi içlerinde bir baskıda üreticekleri bimse göre farklı boyutlarda çeşitlere ayrılır örnek vermek gerekirse 4 lü , 8’li ,10’lu, 12’li 18’li olmak üzere. Makinaları gruplandırmak istersek

  • Otomatik bims Makinası
  •  Yarım otomatik bim makinası olarak adlandırabiliriz

Kaliteli Üretim ile Bims Makinası

Özel plan ve projelendirmeye bağlı olarak tasarımı gerçekleştirilen bims makinası, her açıdan kaliteli bir üretim imkanı sunmaktadır. Farklı sektörlerde kullanılabilecek Yapı elemanlarının tasarımını gerçekleştiren makineler, dünya standartlarında ürün çıktısı sağlamaktadır. Kurumsal hizmet anlayışımızda ele aldığımız üretim dahilinde, ihtiyacınıza yönelik Bims makinalarını güvenle elde edebilirsiniz. Etkin hammadde işlemesi üzerinde ponza taşının kullanılır hale gelmesine fırsat tanıyan makinalar, her türlü dış etmene ve aşınmaya karşı da dirençli bir yapıya sahiptir.

Bims Makinası Kullanım Alanları

Geniş bir kullanım alanına sahip olan Bims makinası, endüstriyel alanda büyük öneme sahiptir. Ülkemizde  inşaat sektöründe yoğun olarak değerlendirilmektedir. Aynı zamanda sektör açısından hammadde üzerinden etkin çözüm yöntemleri sunar. Sağladığı pek çok özellikle beraber bims taşı, her geçen yıl kullanım alanı daha geniş yelpazeye yayılmaya devam ediyor.

– Fiziksel ve kimyasal etkenlere dayanıklı,

– Zararsız,

– Uzun ömürlü,

– Isı ve yalıtım özelliği sunan,

– Yüksek sıcaklıklara dayanıklı,

Bu gibi farklı özellikleri nedeniyle değişik boyutta ölçüler üzerinden arzu edilen şekillerle üretimi sağlanmaktadır. Bu üretim firmamız bünyesinde tasarımını gerçekleştirdiğimiz Bims makineleri üzerinden ele alınmaktadır. İhtiyacınıza yönelik projelendirme üzerinden güvenli şekilde sipariş verebilirsiniz.

Uygun Bims Makinaları Fiyatları

Çok uygun fiyatlar üzerinden bu özel makine çeşitlerini firmamız bünyesinde güvenle elde edebilirsiniz. Birim zamanda harcanan enerji, hammadde üretim ve miktarı ile çalışma prensiplerine bağlı olarak fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Gereksinime bağlı olarak her bütçeye uygun tasarımlar arasından tercih gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli bir üretim imkanı sağlayan dayanıklı makinelerimiz, hammaddenin etkin şekilde işlenmesine ve şekil almasına olanak vermektedir. Bütçenizi aşmayacak fiyatlar üzerinden hemen sipariş verebilir; sektöre bağlı olarak farklı alanlarda Bims taşı üretimi gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Haberler